strukturapokládkavýhody a nevýhodynovinkyčlánkyfotogaleriekontakt

Aktuality

Spuštění nového webu o vinylových podlahách.

Tipy

Jak zvolit správnou podlahu :
 1. porad´te se s odborníkem na PVC podlahy a marmoleum
 2. zjistit nároky na podklad
 3. údržba podlahy
 4. porovnat výhody a nevýhody
 5. podlahu také můžete nakoupit on-line

Odkazy

 • Podlahy a miminko
 • PVC vs plovoucí podlaha
 • Bydlení
 • Pokládka podlahy

  PVC i marmoleum může být lepeno celoplošně nebo v dílcích. Marmoleum je nejčastěji lepeno na voděodolné dřevovláknité desky s vrstvou korku. Je také dodáváno v tzv. provedení click, což znamená, že je dodáno v podobě desek opatřených zámkem. Pokládka je pak stejná jako u plovoucí podlahy.

  Pro pokládku je důležité si kvalitně připravit podklad, který musí být rovný, čistý a suchý

   

  Pokládka v dílcích


  Teplotu dílců, místností a lepidla musíme udržovat minimálně 3 dny před i po v teplotě kolem 20°C. Dílce je nejlepší pokládat od středu místnosti. Středem místnosti až ke zdem si proto nakreslíme křídou kříž. Vyměříme si, jak vychází dílce ke zdi místnosti. V případě, že by ke zdi vycházela méně než půlka dílce, tak si středové čáry posuneme, protože by podlaha vypadala nevzhledně a dalo by to víc práce.

  K lepení používáme pouze doporučená lepidla. Lepidlo nanášíme postupně, aby neztrácelo přilnavost. Čas přilnavosti je různý. Je uveden na etiketě od výrobce.

  Naneseme si lepidlo v oblasti středového kříže a přisadíme první dílec. Je velice důležité mít dílec přisazený ke středovým čarám. Zkontrolujeme, zda je dílec dobře zasazen do lepidla zejména v krajích. Přisazujeme další dílce. Můžeme pokládat v řadách nebo ve tvaru pyramidy. Pořád kontrolujeme přesnost sesazení dílců a usazení v lepidle. Aby nedocházelo k nechtěnému posunutí dílců, můžeme provést zajištění pomocí lepicí pásky. U zdi provedeme odměření posledního dílce a podle předkreslené linky seřízneme. Seříznutou část dílce dáváme ke stěně, aby v ploše se dotýkaly části seříznuté od výrobce. Případné výřezy, které potřebujeme například na trubky topení, si nejprve předkreslíme na šablonu. Po vyříznutí vyzkoušíme, zda dílec opravdu sedí, pak teprve naneseme lepidlo a usadíme do lepidla. Když je podlaha položená uválcujeme pomocí těžkého válce. Na závěr provedeme olištování.

   

   

  Pokládání v celé ploše


  Před pokládkou je dobré si PVC rozložit, aby došlo k vyrovnání. Provedeme seříznutí dle rozměrů místnosti s malým přesahem u stěn. V rozích můžeme naříznout, abychom předešli pnutí. Pokud musíme použít více pásů, sesadíme pásy nejprve k sobě, tak aby navazoval vzor. Pásy musí být sesazeny s přesahem. Ve středu přesahu seřízneme pomocí pravítka a ostrého nože. Odstraníme odřezky a dostaneme přesně navazující spoj. Aby se nám při řezání vzájemně pásy nepohnuly, můžeme zafixovat lepicí páskou. V případě více pásu naneseme lepidlo, necháme odvětrat a přilepíme první pás. Pak naneseme lepidlo pod další pás a sesadíme pásy k sobě. Stejně pokračujeme v celé ploše. Na závěr olištujeme. PVC. může být uloženo i volně bez lepení, ale je to doporučováno pouze u místností do 20 m2.

  All rights reserved @2011 pvcpodlaha.cz